Ogłoszenie o naborze wniosków o powierzenie grantu
Numer naboru: 2/Grant/2022
w ramach projektu pn. „Profesjonalizacja usług Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości” dofinansowanego z Regionalnego Programu OperacyjnegovWojewództwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś 1: Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu
Działanie 1.4. : Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości
Poddziałanie 1.4.2. : Wsparcie MŚP przez Instytucje Otoczenia Biznesu
Projekt realizowany zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
I. TERMINY SKŁADANIA WNIOSKU
Termin, od którego można składać wnioski – 18.10.2022 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 31.10.2022 r.
Termin rozstrzygnięcia naboru – IV kwartał
II. MIEJSCE SKŁADANIA WNIOSKÓW
Biuro Grantodawcy, ul. Toruńska 148, 87-800 Włocławek. w godzinach pracy biura to jest od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00.
III. SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW O POWIERZENIE GRANTU
Wniosek o powierzenie grantu i załączniki (wg obowiązujących wzorów wskazanych w Ogłoszeniu o naborze) należy pobrać ze strony www.inkubator.wloclawek.pl i wypełnić w formie elektronicznej.
Wersję kompletnie wypełnionego wniosku o powierzenie grantu należy wydrukować i podpisać przez upoważnione osoby (pieczątka podmiotu lub pieczątka/i imienne osoby/osób upoważnionej/ych). Wymaga się zachowania czytelności wszystkich dokumentów składanych w odpowiedzi na Ogłoszenie o naborze wniosków. Zaleca się złożenie 1 egzemplarza w wersji papierowej.
W przypadku zagrożenia epidemiologicznego bądź stanu epidemii wniosek wraz z załącznikami składa się tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie zeskanowanych podpisanych dokumentów na adres granty@mbm.wloclawek.pl, informacja o takim zagrożeniu lub stanie epidemii będzie potwierdzona komunikatem zamieszczonym przez organizatora konkursu/naboru wniosków grantowych na stronie www pod ogłoszeniem o naborze wniosku.
Wnioskodawca może otrzymać jednorazowe dofinasowanie grantu.
Wnioskodawca składa wniosek osobiście lub przez osobę upoważnioną wyznaczoną przez Wnioskodawcę.
Złożenie wniosku o powierzenie grantu jest potwierdzane przez pracownika biura Grantodawcy na pierwszej stronie wniosku poprzez postawienie pieczęci Grantodawcy i wpisaniu następujących danych: data i godzina złożenia wniosku, numer wniosku odnotowany w rejestrze wniosków o powierzenie grantów Grantodawcy i podpis pracownika Grantodawcy. Złożenie wniosku o powierzenie grantu u Grantodawcy potwierdzane jest również na kopii pierwszej strony wniosku (na egzemplarzu Wnioskodawcy).
W przypadku złożenia wniosku za pośrednictwem poczty elektronicznej datą złożenia dokumentów jest data i godzina wpływu dokumentów na podany adres mailowy. Każdy po złożeniu dokumentów otrzyma potwierdzenie ich złożenia z podaniem daty i godziny ich przyjęcia oraz nadanym numerze wniosku.
Grantodawca nie odpowiada za brak dostarczenia wiadomości na wskazany adres mailowy, bądź zatrzymania wiadomości na serwerze w kategorii SPAM/Śmieci, a do ubiegającego się o grant należy weryfikacja dostarczenia wiadomości na podstawie odpowiedzi mailowej z adresu: granty@inkubator.wloclawek.pl bądź kontaktu telefonicznego.
IV. KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSEK O POWIERZENIE GRANTU
Wniosek o powierzenie grantu może zostać złożony przez:
– mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa[1], które prowadzą działalność gospodarczą i mają zrejestrowaną siedzibę/oddział/filię na terenie Miasta Włocławek lub na obszarach powiązanych z nim funkcjonalnie przez minimum 3 m-ce przed dniem złożenia wniosku o powierzenie grantu. Do obszaru funkcjonalnego należą: Gmina Miasto Włocławek, Gmina Włocławek, Gmina Bobrowniki, Gmina Brześć Kujawski, Gmina Choceń, Gmina Fabianki, Gmina Lubanie, Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą, Gmina Miasto Kowal, Gmina Kowal.
[1] Zgodnie z przepisami załącznika I do rozporządzenia 651/2014 do kategorii mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw („MŚP”) należą przedsiębiorstwa, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR, lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
W kategorii MŚP średnie przedsiębiorstwo definiuje się jako przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 250pracowników i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
W kategorii MŚP małe przedsiębiorstwo definiuje się jako przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 pracowników i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
W kategorii MŚP mikroprzedsiębiorstwo definiuje się jako przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 pracowników i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
V. NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ GRANT
Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – specjalistyczne usługi doradcze i szkoleniowe świadczone przez instytucje otoczenia biznesu na wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu poprzez wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, związane z unowocześnieniem sposobu działania jak i oferty poprzez:
a) Szkolenie/ doradztwo w zakresie wdrożenia nowych rozwiązań produkcji/ nowego procesu produkcyjnego przyczyniających się do zwiększenia możliwości produkcyjnych, a więc zwiększenie liczby produktów możliwych do wyprodukowania/usług. Zwiększenie możliwości produkcyjnych może się wiązać ze zwiększeniem zasobów materialnych i/lub ludzkich przedsiębiorstwa;
b) Szkolenia/doradztwo w zakresie rozszerzenia zakresu działania przedsiębiorstwa (zróżnicowanie/dywersyfikacja produkcji lub świadczenia usług przedsiębiorstwa będzie związane z wprowadzeniem nowego produktu / usługi, która może mieć inne, nowe przeznaczenie od dotychczasowych produktów / usług. Ten aspekt dotyczy wszelkiego rodzaju rozszerzania oferty przedsiębiorstwa. Przy dywersyfikacji produkcji/świadczenia usług dotychczasowa produkcja/świadczenie usług musi zostać utrzymane (tj. nie jest dywersyfikacją zmiana produkowanych produktów/świadczenia dotychczasowych usług). Dywersyfikacja produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów/usług dzięki której wytwarzane będą nowe lub zasadniczo zmienione produkty z punktu widzenia rynku docelowego, polegającej na:
- rozszerzeniu produkcji o produkty nie wykraczające poza przemysł,
w którym firma obecnie działa, dzięki czemu wytwarzane będą nowe lub zasadniczo zmienione produkty z punktu widzenia rynku docelowego, - podejmowaniu działalności polegającej na wyjściu przedsiębiorstwa poza przemysł, w którym działało do tej pory, całkowicie odmiennej od dotychczasowej.
c) Szkolenie/doradztwo w zakresie wdrożenia nowych rozwiązań do firmy, nowego sposobu świadczenia usługi, która oprócz dotychczasowej metody w danej branży wpłynie na jej rozwój i w znaczący sposób ulepszy, poprawi funkcjonalność danego przedsiębiorstwa. Nowy sposób świadczenia usług zwiększy wydajność przedsiębiorstwa wpłynie na jego rozwój. Działania szkoleniowo doradcze muszą znaleźć odzwierciedlenie w działalności danej firmy, muszą zmierzać do podjęcia konkretnych działań, które usprawnią jej działanie na lokalnym rynku, polepszą sprzedaż skoncentrują się na poprawie warunków pracy. Zmienią sposób zarządzania firmą, co wpłynie na jej rozwój i konkurencyjność.
VI. FORMA WSPARCIA I POZIOM DOFINANSOWANIA
Forma wsparcia: refundacja:
Wysokość maksymalna grantu wynosi 17.000,00 zł.
Grantobiorca zobowiązany jest do wniesienia wkładu własnego – w wysokości nie mniejszej niż 15% wydatków kwalifikowalnych Zadania objętego grantem.
Wszystkie informacje: https://inkubator.wloclawek.pl/profesjonalizacja-uslug-wiiib/